Te perndjekurit Politike kan ngele me Shoqata,,

FB_IMG_1446295395531

Kam shum dyshime si eshte menaxhuar demokracia ne keto 25 vjet ,, 25 vjet sa gjysma e diktatures komuniste ,,pika e pare e perdorur nga komunistet krijimi i nje fushe mbrojtjeje perballe te persekutuarve dhe ish te burgosurve politike ,,duke ditur se kjo klase ka qene klasa me fisnike e Shqiperise u perdor ky gure nga komunistet ,, sepse nje fisnik fisnik ngelet ,, duke i percare ne shoqata pa fund duke infiltruar gjith fare komunisti e spiuni duke bere premtime pa fund e duke i mbajt larg nga politika , edhe sot e kesaj dite kam dyshime se ata qe drejtojne keto shoqata jan te shitur kok e kembe tek komunistet ,,teoria e komunisteve ,,percaj e sundo edhe kreto 25 vjet ka vepruar me se miri ,, te persekutuarit ish te burgosurit ,,balli kombetare ish pronaret etj qe jan te njejtat viktima nga regjimi duhet te behen bashke te krijojne nje parti politike qe verrmet komuniste te shplahen nga parlamenti ,,si esht e mundur qe te perndjekurit politike te ken shoqata ,,pra mos te ken parti a mos vall jua ndalon ligji ,, zgjohuni njerez ata qe ju udheheqin jan te shitur ,,

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s