VENDLINDJA ;

FB_IMG_1446295395531

Atje ku njerezve nuk u dihet varri
Atje ku yjeve nuk u shkelqen drita
Atje ku fmijeve nuk u qahet halli
Atje u linda dhe u rrita

Atje ku dielli del dhe nuk ngroh
Atje ku njerzit rrin dhe nuk punojne
Atje ku injoranca rri neper zyra
Atje ku e verteta ska fytyra

SAMSUNG
SAMSUNG

Atje ku vec burrni nuk gjen me kurr
Atje ku edhe grat jan bere si burre
Atje ku vec e keqja po lulzon
Atje ku don te haje ai qe s’punon

Atje ku burrat skan me mustaqe
Atje ku nderi shitet per pes leke
Atje ku kullat skan me oxhaqe.
Atje ku s’shkruhet me asnje e vertet..

Atje ku Skenderbeu ka ul koken
Atje ku ngrihen mure pa kuptim
Atje ku ropi sdin se ku ka koken
Atje ku politika mbjell mjerim.

Atje ku koken kan ul dhe malet ..
Atje vec Totozani ua qan< hallet> ..

Atje ku nuk fluturojn me shqipoja ..
Atje ku sheh vec sorra dhe ujkoja .
K.Cekani. .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s