Fundi i endrrave te Koco Kokedhjerit….

Koço Kokedhjeri pasi shtiu ne dore Albpetrolin, tani kerkonte te eleminonte edhe Bankers Petrolium duke i ndersyre shtetin dhe duke i bllokuar parate e Bankers Petrolium ne Bankat ne Shqiperi….( njelloj sic vepruan me Agon Channel)….mirepo….
Gjyqi i arbitrazhit ( gjyq nderkombetar) urdheroi shtetin Shqiptar te lirojne te ardhurat e Bankers Petrolium duke i dhene keshtu nje shkelm te fuqishem endrrave te Koco Kokedhjerit….
Perfundimi? 12301538_10204121921123042_6300897229220588639_n
1- Oligarket perdorin Shtetin per te fundosur bizneset qe ata ( oligarket) ti pervetesojne per vete..
2- Shteti kushedi sa para do humbe nga nje gjyq i mundshem i Bankers Pertrolium kunder shtetit shqiptar…(leket e taksave tuaja)..
3- Mos eshte ky edhe nje paralajmerim i nderkombetareve per perfundimin e ceshtjes “Agon Channel”?
4- Prandaj themi se c do gje eshte selektive, se disa biznese paguajne taksa deri ne fund e disa jo ( ato te oligarkeve prane pushtetit)….

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s