SPIUNET E SIGURIMIT DHE NENI 55/1 I KODIT PENAL.

Nga Urim Gjata

SPIUNET E SIGURIMIT DHE NENI 55/1 I KODIT PENAL.

Deputeti i Rilindjes Vexhi Mucmataj.

Hetuesi qe ka denuar Nebi Doskun nga fshati Dorez….. Librazhd.

Ja si denoheshin (Krimet) e armiqve te popullit nga ata qe sot jane ligj venes ne parlament.

22.5.1980/

I pandehuri Nebi Dosku i biri i Maliqit dhe Selimese datlindja 1929, lindur dhe banues ne fshatin Dorez

Librazhd, arsim kater klase.

Akuzohet per krimin e agjitacionit dhe propagandes kunder shtetit, ne baze te nenit 55/1 te kodit penal.

Ja dhe krimi “Agjitacion Prapagande”

Bashkpuntori i sigurimit denancon:

Me daten 23.04.1980 Ishim duke punuar me Nebiun tek dyqani i bukeve te qendres se kooperatives,duke shtruar beton.Gjate punes Nebiu u shpreh duke thene qe.

“Ne po punojme por nuk po marrim gje dhe nuk po sigurojme dot as parate per buken”

Me gjate ai nuk tha ndonje nje tjeter.

Ndonje gje tjeter ne lidhje me Nebiun nuk kam per te thene

Nebiu perpara clirimit ka qene familje e pasur dhe eshte kulak,prandaj ai eshte i pa kenaqur ndaj Pushtetit Popullor,dhe flet kunder tij.

Po keshtu rrethi shoqeror,miqesor i te pandehurit eshte me qendrim te keq politik ( Shih biografine e te pandehurit)

Me keto kushte fajesia e te pandehurit rezulton e provuar me shpjegimin e deshmimtareve te ceshties, pohimin e vete te pandehurit dhe materialet e tjera shkresore qe i bashkangjiten ceshties hetimore.

Tjeter gje une nuk kam per te thene.

DENONCUESI ( Spiuni ) –Hysen Korcani

DENONCUESI (Spiuni) —Riza G..kola

ASISTUESI – Gjon Pramalaj.

HETUESI –Vexhi Adem Mucmataj

( Vexhi Adem Mucmataj kandidoj per deputet ne qarkun e Kukesit ne zgjedhet e vitit 2013 nga koalicioni i majte)

Advertisements

Një mendim mbi “SPIUNET E SIGURIMIT DHE NENI 55/1 I KODIT PENAL.

  1. Shqiperia, Vendi, ku burri, me dy shpifje, futej ne burg dhe familjes e krejt fisit, i nxihej jeta brez pas brezi. Kete “Parajse” na solli Partia. Nje vizitore nga Kosova, kur kuptoi, se ne ruheshim edhe “Nga ferrat e gardhit”, tha nje fjale : – Medet per ju, po ju paskeni mbarue krejt more vllazen ! Ma mire pini helmin dhe bini rahat ! Pra, me gjendjen shpirterore te krijuar nga zgjedha e Tiranise, ne Shqiperi, te gjallet mezi prisnin qe te vdisnin dhe te binin rehat. S’ka ma keq, se kur i gjalli ja ka ziline te vdekurit ! Kjo qe Shqiperia Drakules nga Gjirokastra.

    Pëlqyer nga 1 person

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s