Enderr;???

download (8)

E di cfare po enderroja tani…??!
Sikur, kryetari yne, ishte ndryshe…
Sikur, kishte hequr ate kostumin e zakonshem, dhe ishte thjesht me xhinse…ndoshta, dhe corape me ngjyre..
Sikur floket, i kishte disi te shpupuritur rremuje…
Dhe, sikur ishim ne shesh…100 mije…200 mije…1 milion njerez…dhe ai me megafon ne dore, ulerinte…

O piktor, rrumpalla….
E vidhise kete vend ..

Nejse…endrra jane…ben vaki dhe dalin…

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s