Ooo Ismail Vloraaa Ngrihu;

Arjana Vlora..

Si të jemi mirë

Ooo Ismail Vloraaa

Ngrihu

Sillu dhe njëherë

Nëpër këtë vatan

Shih

Dikah flamurin

Po e don laraman

Jo me deshirë

Po me kërkimin Ahtisarian

Po nuk ndërron

Gjaku ngjyrë

Në Flamurin e Shqiponjës

Është lyer Se shumë trima aty

Amanet e kanë lënë

Që të jetë simboli i lirisë

Dhe bashkimit të Shqipërisë

Ti

Ti

Ti

Edhe ti atje

Po dhe unë këtu

Si

Si mund të jemi mirë

Kur ende ka shqipja

Troje në errësirë

 

Ooo Isa Boletin oree,

“Unë jam mirë,

Kur asht mirë Shqypnija”

Thoshe dikur

Pa ngrihur edhe i herë

More burr

Ngrihu more burr nga ai varr,

Se Mitrovicën

Mbi urë të Ibrit

Ta don të ndar!

 

Ngrihu dhe ti

O Florim Rushiti

Ngrit piskam

E thirr me të madhe

Dhe Hashim Hajdinin

Nisnu djal andej nga

Medvegja e Kapiti

Ta theni,

Ta flakni

Atë të mallkuar gur-kufinin

 

 

Arzignano

30.11.2013

 

 

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s