C’BEME NE PER NJEQIND VJET

cropped-2012-03-29-15-47-13.jpg

PA ME THONI SHQIPETARE,
C’BEME NE PER NJEQIND VJET,
KU JETUAT JU ME SHUME NE SHQIPERI APO KURBET,
C’BETE JU PER SHQIPERINE KUR FITUAT PAVARSINE,
ME KE LUFTUANE TANET KUR NE SHQIPERI ERDHEN GJERMANET,
SA SHQIPTARE VRANE TANET,
E KAM FJALEN PER PARTIZANET,
MBAS VITIT 45 SA SHQIPTAR U FSHIN ME FSHESE.
KUJT I THONI PAVARSI,
KUR TE GJITH NE HENGERM BARE,
75VJET TE SAKATUAR,
KOKE E KEMBE TE DERMUAR,
ANES DRITES TE PAPARE,
ANES DETIT TE PALARE,
KUR FEMIJA   PER TE PAR TE SHPIS,
I THOSH ENVERIT DHE NEXHMIS,
PER 50 VJET BEME HATANE NJERI TJETRIN NEVE VRAME,
PA ME THONI SHQIPETARE,
CBETE ME FLAMURIN KOMBETARE ,
SA KRIMINELE KENI MBULUIAR, ME FLAMURIN E BEKUAR.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

K.Cekani.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s