E verteta e shtatores se Lef Nosit ne Elbasan;

12297990_760490720745978_1237480446_o

Shefqet  Deliallisi.

E verteta e shtatores se Lef Nosit ne Elbasan

Shtatorja e Lef Nosit ne Elbasan eshte ngritur me rastin e 100 vjetorit te shpalljes se Pavarsise se Shqiperise, me propozimin qe bera si Prefekti Elbasanit ne ate kohe, propozim qe u aprovua nga Keshilli Bashkiak I Qytetit dhe Kryetari i Bashkise dhe u vu ne jete prej tij.
Jam i nderuar per prozimin qe kam bere.

Jam i nderuar gjithashtu qe u ngarkova per te zbuluar monumentin ne ceremonine e organizuar ne 25 nentor 2012 ne prani te Kryeministrit te Shqiperise, kryetarit te Bashkise Elbasan, dhe qytetarve te Elbasanit. Ka qene nje nga ditet me te lumtura te jetes time…

Shtatorja e Lef Nosit ne qender te Elbasanit, nderon qytetin e Elbasanit, gjithe Shqiperine dhe kombin shqiptar. Ngritja e saj korigjoi krimin e shemtuar te diktatures komuniste, qe kete gjigand te kombit e masakroi dhe la pa varr…

foto di Shefqet Deliallisi.
"Momenti i zbulimit te shtatores se Lef Nosit 25 nentor 2012..."
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s