Liria Fitohet’ Rrofte 8 Dhjetori.90/2015.

foto di Bujar Vreto.

’Pavarsia Shpallet’ Rrofte 28 Nentori 12/44.
’Liria Fitohet’ Rrofte 8 Dhjetori.90/2015.
BUJAR VRETO·2015-11-27
Ne emrin tim dhe te Partise-Demokratike Dega-Librazhd ju uroj nga zemra gezuar 28 Nentorin diten e Pavarsise dhe clirimit te Shqiperise. Ju demokrate e bashkeqytetare te nderuar, ju pasardhesit e atyre fisnikeve qe me guxim, zgjuarsi e trimeri e shpallen Shqiperine te pavarur dhe po me te njejten kurajo qytetare ne 28 Nentor 1944 e cliruan vendin nga nazifashistet me idealin madhor te sovranitetit ku liria dhe demokracia do triumfonin duke garantuar nje qeverisje me themele tek familja, prona dhe kombi .

Demokrate e bashkeqytetare, detyra jone madhore sot pas 103 vjetesh pavarsi dhe 71 vjetesh clirim eshte te realizojme endrren e te pareve tane qe dhane jeten per nje Shqiperi te lire dhe demokratike enderr e cila nuk eshte realizuar edhe sot.
Te gjithe bashke me 8 dhjetor ne bulevardin deshmoret e kombit, te protestojme te fitojme lirine e uzurpuar nga kleptokratet, mersenaret e bastardet si pasardhesit e atyre qe shkaterruan familjen, grabiten pronat, shkaterruan shtepine e zotit e copetuan kombin.

‘LIRIA FITOHET’ BASHKE ME 8 DHJETOR.

Kryetari i Deges se PD-se Librazhd.
BUJAR VRETO.

foto di Bujar Vreto.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s