Këlysha të kurvit që sajojnë “gafa”!

 download (10)

Gent Strazimiri

Sot qenka dita e këlyshave të kurvit që sajojnë “gafa”!
Këtë mjero-tv, Partia e financon herë pas here me nga 1 milionë euro, veç të tjerash, sa herë i biri i Kristaqit “përkujton” viktimat e regjimit të babit, dmth varret me dhe pa eshtra të shkaktuara nga deputetët që ka në gurp parlamentar, zvministrat që ka në qeveri, oficerët e Sigurimit që ka risjellë në polici dhe ushtri, hetuesit, prokurorët dhe gjyqtarët e komunizmit që po bëjnë “reformën në drejtësi”…
Unë nuk jetoj me eshtra si ky mjero-delenxhiu tjetër, nuk krahasoj eshtra e nuk i peshoj sepse dhimbja nuk peshohet!
Por atë që e thashë në parlament e përsëris: ata që për urrejtje politike, kriminalisht kanë zhdukur me mijra eshtra shqiptarësh të mirë në 60 vjet, përfshi dhe ata që bënë Shqipërinë, nuk mund të klithin veçanërisht për punë eshtrash, drejtësie dhe morali…
Ti shih se nga kjo punë mos “fiton” ndonjë projekt tjetër për punë eshtrash dhe rruan prapë nja 1 milionë euro të tjera…apo s’kemi me bollëk tani…
P.S. thuaj pastaj që s’i drejton një dorë…ajo “e ngrohta”

foto di Gent Strazimiri.
foto di Gent Strazimiri.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s