Ku mund ta vendos njè buqetè me lule tè freskèta ???

Mimoza Leskaj

 th (3)

28 Nèndor 2015…ku mund ta vendos njè buqetè me lule tè freskèta ???

Kush mund tè mè japè njè pèrgjigje ndèrsa tè gjithè sot festojnè ditèn e flamurit ? Pèr atè flamur qè e kishe nè dorè nè momentin e plagosjes nè betej ,pèr ta mbrojtur me jetèn tènde ?
Atè ditè nè Vlorèn e madhe ishe dhe Ti ,gjysh i nderuar qè vetèm nder na dhe , tè gjithève..
Dhe ndèrsa cdo vit festohet dita e flamurit, mua mè lind pyetja….ku mund tèt vendos njè buqet pèr tèt kujtuar….nuk mar pèrgjigje,.-se nuk ta lanè njè copè dhe ,..nuk tè lanè njè vend varri ku tè mund tè pèruleshim me respekt.
E ndèrsa sot restorantet mbushen me fytyrat farsè, pèr tè festuar,unè pèrsèri qèndroj para ksaj fotografie dhe ktyre fjalève madhèshtore qè mè bèjnè me lot nè sy tè ndihem krenare.
Lavdi jetès dhe veprès tuaj.

Nderi dhe lavdia pèr heronjtè e familjes Lesko.Lufta e Grykès sè Kicokut e hyrè nè histori pèr trimèrinè dhe nè tè njèjtèn kohè pabesinè tradhètare qè èshtè …
YOUTUBE.COM
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s