Ku jan Tittollaret e Shoqatave Sot;Besim Ndregjoni me Shoke ,,Nga Viktor Martini;

Ne nje kohe qe ne rrijm duke tregu plaget qe na shkatoj diktatura,qeverit 25 vjecare ,pa perjashtim dekurojn ato qe na shkaktuen kete plage ,ju rrisin pensionet dhe i kurrajojn qe te dalin duke brohoritun ,Parti Laver ,jemi gadi kure do here.Po shtresa e jone c’far ben?Vecse sehir e duke thirun tash e par,te denohen krimet e te na kerkojn te falun.Sote ishte dita te perbadheshim me diktatort.Por me sa duket me siguri duhet te jen kenun duke pire ndoj gote birr neper bufet e klubet e ndryshme.More po s’keni turp.Te pakten heshtni e mos te rrim duke ba ham ,ham,pa kenun te zotet qe te perbadhemi me fundrrinat e diktatorve.Sote ishte dita e shen na fikes.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s