Si mund ta Zbardhni Naten more Ditezinje,nga Beniamin Bakalli;

A mund te festoje Tirana,dhe qytetaret e saj ”Naten e Bardhe ” nje feste qe Socialistet na e bene me 29 Nentor
Si qytetar autokton i ketij qyteti ,e quaj per turp festimet e 29 Nentorit,dhe veprimtarine e Bashkise me kryetarin e saj Erion Veliaj per festimet e shumta anti njerezore
Te festosh per nje dite kur ne qytetin tim klika e kuqe beri terror te papara.Kur akoma askush ska kerkuar falje mijera viktimave gjenocidit komunist
FESTOHET DHE SHPENZOHEN parate e popullit per nje feste kriminale kur akoma qyteti im ska drita dhe uje
Shpenzohen miliona euro per nje kengetar te kendoje ne sheshin e qytetit
Muaji Nentor 1944 per qytetin tim eshte njohur si “nata e Shën Bartolemeut”
Z Kryetar i Bashkise se Tiranes
Per Tironcin nuk ka ”nate te bardhe” por ”Nate te zeza te Nëntorit të vitit 1944”
Më 1 Nentor 1944 vrane major Muharrem Liku, Abdulla Saraçin, Anton Fekeçin,
Më 3 nëntor 1944 forcat komuniste vrane pa gjyq në Sharrë të Tiranës Kapllan Deliallisin, Jakup Deliallisin,Shefqet Deliallisi, Isuf Allamanin, Bajram Cuken, Selim Kelmendin, Ndue Palin, Minella Toçin dhe Selaudin Korçen
Më 10 Nëntor 1944 vrane Subi Topullin
Më 11 Nëntor 1944 vrane Rakip Kalanjen
Më 12 Nentor 1944 vrane figurat me të Shquara të kombit e të kulturës Shqiptare,qytetare te qytetit tim
Ismail Petrelen,Vesim Kokalarin, Syrja Kokalarin,Nebil Çikën,Muharrem Lleshin,Rifat Tërshanen Reshat Stërmasin,Ali Panaritin,Anton Fekeçin,Montaz Kokalarin, Akil Sakiqin, Lluka Xhumarin,Boris Beleski, Nazmi Uruçi, Hamit Greblleshin
Respekt per dr Lorenc Rashen pushkatuar pa gjygj po ate dite
Ashtu si hienat dhe komunistet u sollen rotull familjeve me nacionaliste Tiranase duke na vrare,burgosur internuar
Qyteti im nuk ka vend per ”Nate te bardhe”
Beniamin Bakalli

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s