Stacioni i Fundit;Nga Kujtim Cekani ;

 

FB_IMG_1446295395531

Kujtim Cekani ,

Ju bej thirrje te hapur Partive Nacionaliste te djathta ne Shqiperi qe te vene interesin Kombetare mbi interesat e karrikeve te tyre ,,te veprojne ashtu si Stuatuti i Partive te tyre ka shkruajtur te zeze ne te bardhe ,,te bashkohen ,,te mblidhen diku te bisedojne te debatojne te ulerasin te rrihen ose te vrasin veten se fundja ndere do ju bejne Shqipetareve qe per 25 vjet rrine aty dhe presin pa bere asgje ,, Presin cfar do ju thote Partia Meme ,e se nuk eshte keshtu keshtu na lini te mendojme,,cfar prisni me teper te behet ,,Enveri vdiq dhe u ringjall prap ,Ramizi vdiq i beme homazhe ,,sigurimsat i nderuam ,,e cfar u be per viktimat asgje ,,cfar duhet te ndodhi tjeter qe te zgjoheni nga gjumi ,,Te gjitha gjasat jan qe Ju nuk jeni aty te beni ate qe duhet te kishit bere,Nuk rrezohet Komunizmi duke ngrene dreka e darka as duke ber noj shkrim te ftohte ne Facebook por duke shkuar fshat me fshat e shtepi me shtepi ,, duke bashkuar forcat e energjite ,,duke bashkuar partite e shoqatat ,,E se per kete eshte nje Kryetare te drejtoje te udhezoje te mbaj pergjegjesi por edhe te iki nqs se nuk esht i zoti ,Populli nuk mund te presi ne pafundesi ,,25 Vjet,, na bete te humbim shpresat ,Komunistet u bene me te forte se kurre ,, un mendoj qe eshte stacioni i fundit jepini gaz ose zbrisni pergjithmone Me te vertete i ka ardh fundi .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s