Takasat e qytetareve te Librazhdit, rrush e kumbulla !Nga Bujar Vreto;

Takasat e qytetareve te Librazhdit, rrush e kumbulla !

Taulant leri lejet e nderitmit te Tiranes se e degjuam 99-shin Veliaj me mashtrimet pa kufi, lere liderin e opozites se s’eshte pune per ty duke etiketuar ne ato koferenca te bajateshme per shtyp, se gjumin do e shohim me 8 dhjetor, por shih si eshte katandisur Librazhdi, shih si shperdorohen taksat, shih drejtuesit qe i kane kthyer zyrat si ti kishin prone te babes dhe jane bere me te gjere se te gjate.

Taulant sa po perfunduan punimet ne sheshin e qytetit Librazhd me projek,pa projekt, me ide pa ide, me vizjon pa vizjon, filluan shkaterrimin perseri e kush mbane pergjegjesi per keto.

Mjere o populle cpo na shohin syte.

Rilindja po e ben detyren, fasada, varferi, burg, shkaterrim, emigracion.

Bashkeqytetare, demokrate e socialiste te gjithe bashke me 8 dhjetor ne bulevardin deshmoret e kombit ne Tirane te largojme oligarket e mafjozet te ashtuquajtur rilindas dhe sahanlepiresit e larguar nga PD se po gllaberojne vendin me hajduterine e shfrenuar tashme te kthyer ne sistem.

Te gjithe bashke te shpetojme te ardhmen e femijeve tane !

KRYETARI I DEGES SE PD LIBRAZHD
BUJAR VRETO
01-12-2015.

foto di Bujar Vreto.
foto di Bujar Vreto.
foto di Bujar Vreto.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s