Azem Hajdari thyen kufijte ,nje rruge ne Shkup merr emrin e Tije;

foto di Kiri Hajdari.

Nje promovim i vecante, madje sublim per Azem Hajdarin, ne Shkup.
Me inisiative te z. Izet Mexhiti kryetar i komunes se Çairit, nje rruge te kesaj qendre, rezistence historike e vlerave patriotike te kombit shqiptar, i vendoset emri ” Rruga Azem Hajdari” .
Faleminderit me mirenjohje Keshillit Komunal dhe te gjithe shqiptareve te Çairit, Shkup dhe tere trevave Shqiptare per mbajtjen gjalle te idealeve te Azem Hajdarit.

foto di Kiri Hajdari.
foto di Kiri Hajdari.
foto di Kiri Hajdari.
foto di Kiri Hajdari.
foto di Kiri Hajdari.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s