Pyetje publike Kastriot Dervish-it ish Drejtorit të Arkivave të Ministrisë së Brendshme. nga Ilirjan Blloshmi.

Ilirjan Blloshmi

Pyetje publike Kastriot Dervish-it ish Drejtorit të Arkivave të Ministrisë së Brendshme.
Lexova nje status ku z. Dervishi paska folur per dosjen Shoshori. Aty ju keni folur qe Berisha nuk ka lidhje me kete dosje. Qe ne kete dosje qenka nena e nje zyrtari te larte.
Pyetja ime per ju..
1-Kush eshte kjo grua? Nena e kujt eshte?
2-Nese nuk eshte i perfshire Berisha kush eshte?
3-Kush e ka dënuar Shoshorin?
4- Si ish drejtor, kush ka dhene urdher qe dosja e Shoshorit te jete e pa klasifikuar?
Dua te me pergjigjeni ketyre pyetjeve z. Dervishi.
**
Sepse Shqipëria e sotme, Shqipëria në botën e çudirave, siç do ta quante, po të ishte gjallë, shkrimtari i njohur Lewis Carolle, madje do të kishte bërë edhe një vëllim të dytë me këtë titull të librit të tij “Liza në botën e çudirave”.

Deri kur do të vazhdojmë të dëgjojmë këtë zë korbash? Kur do të pastrohet shoqëria shqiptare nga këto mbeturina të komunizmit? Kur shtypi shqiptar do iu mbylli derën këtyre “heronjve të pashpallur të demokracisë dhe fjalës së lirë” që ligjërojnë ditë e natë. Kur politikanët tanë do të shkëputen nga këto hije të zeza. Këto janë disa pyetje që kërkojnë pergjigje.
Pergjigjuni z. Dervishi

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s