Te Persekutuarit Dhe 40 Shoqatat ..Nga Kujtim Cekani ;

1916377_1102535538362_7340375_n

Te Persekutuarit Dhe 40 Shoqatat ..

Me nderrimin e fasades ne vitin 91 qe un ne asnje menyre nuk mund ta quaj renje te Komunizmitt ,problemi me i madh i komunisteve ishin te burgosurit Politike,Krimet qe kishin bere dhe si do te menaxhonin situaten me kete shtrese ,, Duke patur pushtetin lluksin e karrikeve veshjen e lekures se deleve organisimin paraprak shperndarjen e njerezve te tyre neper partite e sapoformuara por dhe duke perfiyuar nga fukaralleku vuajtjet e kesaj shtrese bene ate qe paten menduar, mbajtjen nen kontroll te ish te burgosurve politike , kjo ishte thyerja e pare , thyerja e dyte dhe ajo qe goditi me keq kete shtrese ishte joshja dhe afrimi i atyre me kokeshkreteve pra me ata qe u vune ne drejtim te kesaj shtrese ,, atje ku nuk funksionoi kjo u bene dhe likujdime fizike apo largim te detyruar nga Shqiperia ,,Un por dhe mijera si un nuk perfaqesohemi nga keta kryetare shoqatash qe dy dit mbasi KM i biri i kriminelit dekoroi ish hetuesit e sigurimit te shtetit ,, Un dhe gjith te denuarit politike nuk jemi pjestar te ketyre shoqata makaronash qe ulen gju me gjume vraresit, Un refuzoj qe keta mashtues ordinere te perfaqesojne Hafzi Nelen ,,Poetet e Librazhdi,, Musine Kokalarin ,,Nezir Muzhaqin ,, E mijra e mijera te tjere qe dhan jeten per Shqiperi qe u vrane nga Eterit ,ku bijte e tyre dekorojne vraresit e pretendojne te ulen gju me gjume viktimat ,,

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s