.Keto jane pamjet e Tiranes Solidare kete fund viti 2015!!Nga Gerti Bogdani.

 

Gerti Bogdani 
Femije qe flene ne mes te rruges .aty afer rruges ku kalojne makinat e lluksit te Qeveritareve ,askujt nuk i ben pershtypje .Askush nuk flet per ta ne parlament , as kur mbulohen me jorganin e tyre ne ngrohte dhe as kur vene ne gjume femijet e tyre , Kjo nuk eshte perralle ky eshte realitet ne mes te Tiranes .
foto di Gerti Bogdani.
foto di Gerti Bogdani.

…keto jane pamjet e Tiranes Solidare kete fund viti 2015!!! …keto jane pamje te Shqiperise Solidare kete vit te dyte pasi ajo u Rilind!!! …nderkohe qe shtohen pasunaret e pushtetit, shtohen edhe ‘viktimat’ e ketij pasurimi te padrejte dhe te menjehershem, ne kurriz te qytetareve te ketij vendi!!!

…nuk eshte foto me te cilen duhet bere politike, dhe nuk dua te bej politike me te, por ky eshte realiteti sot ne Tirane e ane e mbare Shqiperise! …nje kryeminster qe kapardiset lart e poshte duke u marre me ekspozita ‘zhgarravinash’, ministra qe duan te nderrojne Benzat me Jaguare, kryetar bashkie qe e kane mendjen vetem per te ‘pozuar’ per fotografin e radhes!!!

…dhe nga ana tjeter qytetare qe vuajne cdo dite e qe nuk shohin drite ne fund te ketij tuneli pafund!!!

PS: …per me teper, fotot jane bere jo me larg se 30m nga nje lokal qe del ne reklamen e qeverise, per ‘lulezimin’ e biznesit nen ‘luften’ kunder informalitetit

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s