Thirrja e gabuar e 8 Dhjetorit ,,Duhet rrezuar Komunizmi ;

 

1916377_1102535538362_7340375_n

Thirrja e gabuar e 8 Dhjetorit ,,

PD dhe organizatoret e 8 Dhjetorit po orjentojne protesten ne drejtim te gabuar ,
Ne Shqiperi nuk mungon as buka as puna as shtepite dhe as energjia ,ne Shqiperi mungon gjeja me kryesore e drejta per te jetuar dhe demokracia ,ne Shqiperi komunizmi nuk eshte rrezuar asnjehere ,Ish ministrat e Enver Hoxhes i kemi ne parlament.Simbolet e Komunizmit gjithandej ,dosjet e komunizmit nuk jan hapur ,pronat pronareve nuk u kthyen kurre , komunistet nuk iken kurre nga pushteti ata nderruan lekuren e tyre sa here qe ishte e nevojshme deri sa tani dolen prapme ate te ujkut , Sigurimsat,prokuroret e regjimit u shperndane ne cdo parti duke mbajt nen kontroll gjithcka , Nuk eshte e mundur qe te shkojm ne proteste e te kerkojme buk e makarona ,, Populli duhet ngritur ne kembe per te rrezuar Komunizmin ,, me besoni qe cdo dit e me teper ata do e shendrrojne Shqiperine si Korene e Veriut , Ata i kan vene vetes nje objektiv , pervetesimin e cdo pasurie kombetare ne qofte se nje dite ata di shplahen dijeni mire se do jene sheiket e ballkanit

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s