I degraduari nga matane kufirit;

Politikes kosovare duhet t’i vije turp qe vjen per t’i pajtuar nje politikan i korruptuar dhe i degraduar nga matane kufirit. Ilir Meta nje figure pa autoritet politik, per shkak te perfshirjes se tij ne afera korruptive dhe denigrimit si figure politike qe ka ( se fundmi edhe skandalin me CEZ), tash na u paska bere edhe “pajtues” i politikes ne Kosove…Ai me se paku ka kredibilitet te tregoje se si ruhet shteti, sepse eshte sinonim i politikanit zhvates e manipulate.
Kush je ti o zotni? A kush te vet ty? Ani percjelle me truproje e xhipa te zi, larg mediave, tu dashte me “shpetu Kosoven”, ta merre mendja qe ne dore te Ilir Metes ky vend ka mbete. Pos nja marreveshje biznesi me pare te shetit keni mujte me arrite, se per qe t’i vet ty kush letrat harroje, a per qe ke fije kredibiliteti!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s