Jozefina Çoba (Topalli), njëra nga ne,Nga Xhafer Sadiku;

 

foto di Xhafer Sadiku.

Jozefina Çoba (Topalli), njëra nga ne

Nuk kam ndërmend të merrem me politikën e ditës dhe as të bëj avokatin e Zonjës Jozefina Çoba (Topalli), pasiqë as kam tagër dhe as e njoh pesonalisht. Por ajo që më bën të mos hesht është fakti që e godasin kriminelët e pa ndëshkuar të regjimit komunist dhe trashëgimtarët e tyre mafioze.
Si njohës modest i arkivave, nuk mund të hesht për akuzat që i bën frrota e ndyrë e qelbësirave. Për ata që nuk e dinë, familja Çoba ka vënë gurë të rëndë në themelet e shtetit shqiptar.
E persekutuar egërsisht nga regjimi komunist, zonja Çoba (Topalli) është njëra nga ne. Ne kemi patur të njëjtin fat: Na kanë persekutuar të njëjtët kriminelë, na urrejnë bijtë e tyre barstardë që po plaçkisin Shqipërinë.
Ku janë dhe për ç’farë duhen shoqatat e të ish të persekutuarëve politikë. Të mos kujtojnë se e kanë vetëm me zonjën Jozefina Çoba (Topalli); e kanë me të gjithë ne.

foto di Xhafer Sadiku.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s