Kaq te verbuar per demokraci sa na genjyen diten me diell. Si eshte e mundur qe na perdoren ,qe perdoren te gjalle e te vdekur.

1916377_1102535538362_7340375_n

Kujtim Cekani

Sapo lexova nje shkrim ku Gramoz Pashko shfaqet ne USA perkrah nje Kongresmeni Grekoamerikan dhe perkrah ideollogjine Greke VerioEpiriote ..menjehere pas kesaj ai prap vjen ne Shqiperi dhe drejt e tek PD .Cfar dreqin behet ne kete vend kaq te verber paskemi qene ,kaq shume te goditur ne koke ,kaq te verbuar per demokraci sa na genjyen diten me diell. Si eshte e mundur qe na perdoren ,qe perdoren te vdekur e te gjalle .Ne kete moment dikush me shkruan nje koment tek nje artikll qe un i kerkoja presidentit te Republikes ,,QE TI O PRESIDENT KERKO FALJE PER KRIMET  E KOMUNIZMIT,,ku nder te tjera me shkruan ”,kur u dekoruan kriminelet …pse nuk u cuan te persekutuarit dhe ta parandalonin ramen …por vajten 5 veta atje ,,,bertiten sa u ngjiren dhe iken …..te persekutuarin jane 1 aset i madhe per shqiperine ,,,por nuk dine fuqine e tyre …..jane bere 40 shoqata ,,,te mblidhen te gjithe bashke e te demostrojne fuqine e tyre …se kane te drejte …o miku im ti flete gjithe diten per te drejtat e te persekutuareve ,,dhe mire bene se ke te drejte se je cenuar nga keta plerat ,,,por …je i vetem ,,,,edhe ketu ku po shkruajm jane te pakte ata qe te komentije ,,,,po tregojne nje indiference te pa justifikueshme ,Ju pergjigja qe ,, e keni gabim se un nuk jami vetem ,, Shpresoj te mos jem i vetem ,Edi qe nuk jami vetem ,, ndoshta ………

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s