Kerkon pune tek PS,ti japi nje boje.Njerez pa Fytyre.

Screen Shot 2015-12-10 at 11.37.50 PM

“Vdes” Gjergj Bojaxhi: Kandidon politikisht për PS / Tërhiqet nga ideja e partisë së re

I lodhur nga fushata elektorale e qershorit kandidati i pavarur Gjergj Bojaxhi shprehet se nuk bëhet fjalë që të themelojë një parti të re. I nisur në një rruguetim të gjatë ai shkruan për ofertat për të bashkpunuar me mazhorancën. Gjergj Bojaxhi ish-drejtori i KESH në Shqipëri deklaron se ka marrë një sërë ofertash për të kandiduar në zgjedhjet parlamentare kryesisht nga Edi Rama: “Do pranoja me kënaqësi ftesën e kryeministrit për të kontribuar në pastrimin e Shqipërisë nga mbetjet e politikës por dhe për nxjerrjen e vendit nga kriza”.

Dështimi dhe zhgënjimi në zgjedhjet lokale por edhe sistemi i disfavorshëm elektoral e shtynë Gjergj Bojaxhi që të mos ndërrmar inisiativën për të lrijuar lëvizje të re politike në Shqipër

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s