A ka mundësi ta thone troç se po na e shpif kjo dyfaqësi pa fund…Nga Mesila Doda.

th (1)

Hermafrodite politike
Po lexoj ne media se shteti shqiptar ka ndërmend te gjeje eshtrat e te zhdukurve nga diktatura komuniste.
A ka mundesi qe ta ndajne mendjen se me ke jane, nese jane me At Zef Pllumbin apo Shyqyri Çokun, me viktimen apo xhelatin, me komunistët apo antikomunistët…
A ka mundësi ta thone troç se po na e shpif kjo dyfaqësi pa fund…
Thone se do hapin dosjet, por nuk pranojne te largojne kriminelet nga postet publike,thone se do heqin kriminelet nga politika dhe administrata por nuk pranojne asnjera pale te konsiderojne si kriminele dhe ata te para ’90, thone se do gjejne trupat e te zhdukurve dhe nderkohë nderojne hetuesit, prokuroret e xhelatet…
Ky soj hermafroditizmi politik, ma shpif…dhe per fat te keq nuk eshte I vetmi. Edhe ata qe heshtin, edhe ata qe nuk ngrene zerin dhe nuk japin voten jane njesoj me faj…

foto di Mesila Doda.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s