Statistikat e genocidit komunist janë me të vërtetë te tmerrshme . ‘Asnjehere nuk eshte bere nje studim i detajuar per krimet Komuniste ngaqe ne pushtet kan qene gjithmone bujte e krimineleve ndoshta dhe me keq kriminelet vete ‘.

images

Statistikat e genocidit komunist janë me të vërtetë te tmerrshme .

‘Asnjehere nuk eshte bere nje studim i detajuar per krimet Komuniste ngaqe ne pushtet kan qene gjithmone bujte e krimineleve ndoshta dhe me keq kriminelet vete ‘.

1.- Të pushkatuar: 5548 Nga këto: 91 gra

2.- Të burgosur: 14563 Nga këto: 445 gra

3. Të vdekur në burg: 987 Nga këto: 7 gra

4. Të futur në Psikiatri: 308 Nga këto: 35 gra

5. Të internuar e dëbuar: 21401 Nga këto: 9322 gra

Gjithsej të pushkatuar e vdekur në burgjet e komunizmit: 6535 viktima

U pushkatuan, burgosën dhe vdiqën nëpër burgje

Klerikë katolikë 120

Klerikë bektashianë 83

Klerikë muslimanë 60

Klerikë ortodoksë 39

U shkatërruan dhe u mbyllën 2169 institucione fetare

-Xhami 740

-Kisha e manastire ortodokse 608

-Kisha e manastire katolike 157

-Teqe, tyrbe 530

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s