Per nje Cigare Duhan ,10 Vjet Burg.Nga Kujtim Cekani ;

1916377_1102535538362_7340375_n

Histori Trishtuese dhe e vertete…1975.Polis Gurshpate. Seit Alimeta .I ulur prane oxhakut dridhte cigaren e tije me nje cop gazete , papritur ikin dritat ,drita e zjarrit ndriconte shtepine , mbasi dredh cigaren ne heshtje fillon dhe thith thelle tabakun e dredhur ,pese minuta me vone vijne dritat.. urra… urra ,ulerime e femijeve te pafajshem .. te Rroje Partia,, Plaku i shikon ne heshtje duke thithur tabakun .. murmeriti rrofte sa kjo cigare duhan .. Edhe Muret kan Veshe ,Komshija e degjoje ,te nesermen Gazi i Deges deshmitare , gjyqe urgjent 10 vjet burg . Del nga burgu ne 1985 .. ne 1986 Vdes .. te pakten i dihet varri .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s