Ja nje tjeter medalje per xhelatet e komunizmit. PD Hesht ,qenka mikesha e Ristanit .Nga Ilirjan Blloshmi;

 

Ja nje tjeter medalje per xhelatet e komunizmit.
***
Pas dekorimit te torturuesit te At Zef Pllumit, nje tjeter xhelat merr nje tjeter medalje. Fatmira Laska nje nga gjyqtaret qe vendosi dënimin me vdekje ( varje ne litar ) te poetit antikomunist Havzi Nela është nderuar dy dite me pare me çmimin “Toga e Artë 2015” Shoqata e Avokatëve Penalistë ka nderuar Laskën , tashme avokate me çmimin ne fjale . Cmimi është dorëzuar nga kryetari i kësaj shoqate Saimir Visha në ceremoninë e dhënies së çmimeve “Toga e artë 2015” organizuar në Tirane.
***
Tani dua te di pse hesh PD-ja, per kete gjyqtare? Pse nuk del ne konferece Grida, Enkeledi, Beldini? Pse heshtin? Ja po jua them une. PD-ja hesht sepse kjo gjyqtare eshte frekuentues e rregullut e koridoreve te PD-se, eshte mike e Ristanit, eshte dhe financuesja e PD-se ne zgjedhet e fundit. Gjithashtu Laskaj me gjithë vendimin për varjen e poetit antikomunist ka bere një karrierë te shkëlqyer edhe demokraci saktesisht ne kohen kur ishte PD-ja ne pushtet. Gjithashtu dhe Sajmir Visha eshte nje vegel e PD-se.
***
Tani nje gje PD-se, boll na lodhet me keto dokrat e portestave, boll e lodhet kete popull me retorika boshe. Jeni partia e pare opozitare, keni si detyrim te na ktheni opoziten se na e keni borxh ne si shoqeri…

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s