Kur do te pastrohemi nga Mekatet tona ..Nga Kujtim Cekani;

1916377_1102535538362_7340375_n

Kur do te pastrohemi nga Mekatet tona ..

E them kete sepse e keqja e Shqiperise jan vete shqipetaret .dhe e keqja e shqipetareve jan shqipetaret vete .
Historikisht krimet me te medhaja o i kemi bere vete ne o ne bashkepunim .Sot lexova qe deshmore apo me mire Partizane te vrare gjat luftes nuk kan qene me shume se 3500 veta ,edhe keta ngelen per tu pare rrethanat si jan vrare ,ndoshta shume ndermjet njeri tjetrit ,por mbas 1944 terrori komunist vetem te zhdukur pa lene gjurme jan mbi 6000 shqiptare ,pa llogorit 6000 te tjere te pushkatuar .. internimet ,burgosjet per nje fjal goje Afer 1000.000 vite burg .Regjimi nuk kurseu as grate dhe vajzat madje as foshnjet ,ku thuhet qe dhjetra foshnje u sakrifikuan per tju marr gjakun per diktatorin Hoxha .jo miq keto nuk jan perralla keto jan histori te verteta ,mallkimi i atyre foshnjeve do ta perveloje ate vend ,pa u vene drejtesia ne vend . Ne nje vend ku fshihen krimet nga Shteti ai vend eshte i destinuar te shoh vec sketerren vuajtjen dhe mjerimin ..Nje popull qe nuk pastron mekatet e veta eshte i destinur te vuaj perjetesisht . C’fatkeqesi per Shqiperine Time ..C’fatkeqesi….

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s