Mjerimi kafshate qe nuk kaperdihet ,nga Adriatik Lapaj;

foto di Adriatik Lapaj.foto di Adriatik Lapaj.

GJYSHI I HUDHRAVE
Vajta afro 6 vite qe bej cdo dite te njejten rruge dhe ne ate rruge ka po 6 vite qe shikoj nje gjysh qe del dhe shet hudhra. Sot pervecse i bleva hudhrat ndalova bera dhe pak muhabet. Me tha se me pensionin nuk i del llogaria. Dritat..uji…ilace…..aq eshte ia i uruar pension. E degjoja dhe merzitja me pushtoi. Vargjet e Migjenit me vinin ndermend….
“o si nuk kam nji grusht të fortë,
t’i bij mu në zemër malit që s’bëzanë,
ta dij dhe ai se ç’domethanë i dobët,
n’agoni të përdihet si vigan i vramë.”
Urime…integrime…pergezime…

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s