Lajm i Rendesishem…Nga Kujtim Cekani;

 

FB_IMG_1446295395531

Lajm i Rendesishem…

Te Dashur Miq.

Bashkatdhetare, Shqiptare te ndershem ,kudo qe jeni ne Shqiperi apo ne emigracion, zgjidhja nuk eshte largimi nga Shqiperia por as thesi i miellit per te hedhur nje vote.
Nuk mbane me, duhet te zgjohemi,, Partite Politike ne treg kane treguar nder vite qe nuk jane per popullin por as per demokracine ne vend. Jemi vendi me i persekutuar ne Europen Lindore Komuniste, dhe ende sot mbetemi vendi me Komunist ne kete rajon . Tashme shihet qarte qe po bijte e Tyre jane ne pushtet , te pasur ,anti Shqiptare ,anti kombetare ,dje kriminele e gjakatare ,sot borgjeze e hajdute ..

Duke zbatuar udhezimet e Eterve te tyre mbajten nen kontroll Politiken Shqiptare duke i copetuar Demokrate e Nacionaliste e duke cuar dem enderren e shume Shqipetareve e Nacionalisteve ,te te perndjekurve e internuarve ,te burgosurve e pronareve Fshatareve e Qytetareve ,qe te mund te ndertohet nje Shqiperi demokratike si gjithe Europa, ajo enderr e mbetur pezull.

Jemi nje vend i begate ku Zoti ka bere mrekulli per vec Njeres ???
Ka bere mrekulli me natyren , me malet dhe fushat ,me detin dhe bregdetin ,por na ka lene nje kolere te keqe qe prej 75 vjetesh nuk po na ndahet hap pas hapi, koleren komuniste.

Te dashur Miq!

Jemi 25 Vjet pas pseudo renies se Komunizmit , qe vetem renie nuk ishte ,
Sot cdo gje ka dal sheshit , shikojini djemte dhe niperit e krimineleve te komunizmit apo edhe me keq ish ministrat e diktatures , akoma ne parlament ,
Hidhini nje Sy , Historise se Kombit nga Viti 1900 e deri 1944 Burrat e vertete qe kishte Shqiperia. A e keni pare Paturpesine e krimineleve komuniste qe mbajne varur flamuj te Ismail Bej Vlores , kur familjen e Tije Femijet ja vrane, internuan, masakruan. .. Ata ishin dje, ata jane sot!

Nuk Mbane Me!

Ju Njoftoj se eshte formuar nje grup qe po punon pa pushim , me intensitet te larte per bashkimin e te gjithe te djathteve te vertete , per krijimin e nje force politike ku te perdjekurit te perfaqesohen ne politike jo neper shoqata ku Shqipetaret e ndershem te mos perfaqesohen dhe te shperdorohet imazhi i tyre per mbrojtjen e fasades se hajduteve dhe spiuneve te regjimit komunist .

Kushdo qe deshiron te na bashkohet ne Shqiperi eshte i lutur te me shkruaj ne inbox per ta informuar per me tej.

Zoti na ndihmofte qe te Shpetojme Shqiperine dhe Shqipetaret nga virusi Komunist , nga skamja dhe mjerimi .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s