CUNAMI ANTIKORRUPSION ? VETEM CESHTJE KOHE….Shefqet Deliallisi;

12297990_760490720745978_1237480446_o

CUNAMI ANTIKORRUPSION ?
VETEM CESHTJE KOHE….

Media te majta jane hedhur ne sulm te eger kunder ambasadorit Amerikan Lu per luften antikorrupsion qe ai po udheheq pa reshtur, dhe pa kompromis. Ky sulm flet qarte per nje perpanik te induktuar nga shembujt e Rumanisë, Kroacise, Sllovenise, Mal te zi, sefundi dhe Serbise, ku dhjetra politikane kane perfunduat ne burg per korrupsion.

Po Shqiperia ?

Situata me kujton kohen e renies se komunizmit, pas shembjes se Murit te Berlinit. : Shqiperia e fundit.
Paniku, me kujton panikun qe perfshiu politikanet komuniste te kohes, pas egzekutimin te Causheskut ne Rumani….

Ndryshimi eshte i pa shmangshem. Shqiperia do jete prap “dominoja e fundit”. Shqiperia do “pastrohet”, por do te “pastrohet” vertete, e jo me fjale e batuta.

“Armiku i jashtem” Lu, sic perpiqet ta paraqese media e majte, sigurisht qe s’vepron me koken e tij…..

foto: Renia e Murit dhe fundi Causheskut..

foto di Shefqet Deliallisi.
foto di Shefqet Deliallisi.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s