MARRE NGA VENDIMET E BYROS POLITIKE NE TETOR TE VITIT 1989-Nga Ramiz Alia (katovica shqiptare)Ka ardh Dita te zgjohemi..

 

th (6)

Sistemi ynë ka kapitulluar përballë atij kapitalist, ndaj jemi të detyruar të ndryshojmë strategji, u tha Ramiz Alia të pranishëmve. Kjo strategji do të synojë në dy drejtime: 1- Në respektimin e të Drejtave të Njeriut. 2- Në krijimin e pruralizmit politik. A. Do të nxisim të krijojmë parti sa të duan: të majta dhe të djathta e të qendrës, por gjithsesi këto parti duhet të kontrollohen e të drejtohen nga ne, programet e themelimit të këtyre partive do t’i formojmë ne. Në krye të tyre duhet të nxirren njerëz që të përkrahin strategjinë tonë. Partia që do të marrë pushtetin do të shajë komunizmin në themel e në çati, dhe në këtë mënyrë do të fitojmë simpatinë e Perëndimit dhe të disidencës antikomuniste. Ata që janë në burgje, të denuarit dhe të përsekutuarit politikë, do të thonë për ne: Dhe këta e urrejnë komunizmin. Do të afrohen e do t’u përkrahin. Ne na intereson karta morale e tyre. Do t’i afrojmë dhe do t’i japim pun të parëndësishme, por kurrë nuk do t’i lëmë të marrin pushtetin, sepse ata, sa të marrin fuqinë, fillojnë dhe hakmerren dhe ne bëhemi hysmeqarë të tyre, siç kemi qenë kur me dhunë ua morëm pushtetin më 1944… Në zbatimin e të Drejtave të Njeriut, duhet që t’u japim dhe kompensim në para të burgosurve e t’u plotësojmë komuditete banimi….” Të sekuestruarve dhe të shpronsuarve, do të japim nga një letër në dorë (pa vlerë), që t’u njihen pronat, por asnjëherë nuk do t’ua japim, në forma të ndryshme do t’i ngatërrojmë njeri me tjetrin. Të kalojmë në Gjykatë, ku do të zbatohet rotacioni nga Gjykata e Shkallës së Parë në të Dytën dhe për defekte teknike, kthehen përsëri në të Parën. Këta janë të moshuar dhe fuqi nuk kanë dhe duhet të kemi kujdes nga fëmijët e tyre. Por këta duke ju dhënë një pasaportë dhe me pak presion I largojmë jashtë, ndërsa ata që do të pretendojnë dhe do të …..”këmbëngulin, do të lëndohen. Pasuria e tyre na përket neve se neve e bëmë Materialin që ma dergoi Mikail Gorbaçovi kam dy vjet që e studioi dhe ata kanë ecur shumë përpara, për këtë jeni në dijeni. Neve kemi kuader sa për shtatë Komitete Qendrore dhe të mos kemi frikë. Ne kemi studimin dhe planplatformën gati për zbatim. Do të ketë shumë intelektualë që do të kundërshtojnë, këtyre nuk do t’i japim punë. Një shqetësim mund të krijojnë intelektualë pensionistë, këtyre do t’u ofrojmë krijimin e Shoqatës së Veteranëve të Luftës dhe të Punës, do t’u japim një minipension dhe do t’u mbajmë ision. Kosova është në pragun e shpalljes Kushtetuese. Le të bëjnë si të duan,…. neve kemi platformën tonë. Çdo gjë e kemi programuar, strategjinë e keni të gjithë të qartë dhe kemi caktuar rrugët dhe qëllimin e misionit tonë. Nënë një propagandë ekstreme kundër komunizmit dhe me disa ndeshkime të vogla të numeklaturës sonë, ne komunistët reformatorë do të zbatojmë strategjinë tonë në ekonomi, që kapitalistët dhe pronarët e ardhshëm në një vend socialist të jemi ne, njerëzit tanë. Me këtë strategji brenda dy tre legjislaturave do të kemi ish-klasën komuniste në klasë kapitaliste.

Advertisements

2 mendime mbi “MARRE NGA VENDIMET E BYROS POLITIKE NE TETOR TE VITIT 1989-Nga Ramiz Alia (katovica shqiptare)Ka ardh Dita te zgjohemi..

  1. RAMIZ ALIA ËSHTË NËNA E TË GJITHAVE TË KËQIA NË SHQIPËRI. Ramiz Alia tradhëtar, kriminel ,agjent i vjetër i KGB-së dhe UDB-së në shërbim të të gjithave agjenturave të huaja përveç shqiptarëve dhe Shqipërisë.Zbatues i shumë marveshjeve të fshehta antishqiptare ku tradhtoi shkatroi perspektivën, të ardhmen e shqiptarëve, duke krijuar dy parti fallco me në krye persona njësoj si vetja i tijë tradhëtar kriminel Sali Berishën dhe Fatos Nanon .Pra i rekumanduar nga agjenturat e huaja për të vënë në krye të PD & PS Sali Berishën & Fatos Nanon për të realizuar planet djallëzore në Shqipëri. Më e tmerrshmja ishte se nuk e mori kurrë ndëshkimin nga drejtsia pas 1990, por u morrë në mbrojtje nga ortakët antishqiptar Sali Berisha Fatos Nano ,Aleksandër Meksi,Ilir Meta, Pandeli Majko , Bamir Topi , Edi Rama Lulzim Basha,Edi Rama.
    Si ka mundësi që asnjë gazetar që ka marë në intervistë Ramiz Alinë nuk ja drejtuan pyetjen:PËR CILAT INTERESA PUNONI JU RAMIZ ALIA? Pas kësaj pyetje të afishonte në ekran monitor : TRADHËTITË E KRIMET E URDHËRAT E MARVESHJET E FSHEHTA ANTISHQIPTARE…. FJALIMI/ Strategjia e Ramiz Alisë në mbledhjen e Byrosë Politike të vitit 1989: “Partitë të kontrollohen nga ne”,Potokolli i dytë i Korfuzit më 1990,Çfarë rezulltati mund të presësh nga gazetarët Blendi Fevziu ,Sokol Balla… që mbulojnë krimet e tradhëtarit të Kombit Shqiptar Ramiz Alia ?Asnjë kryetar opozite në botë nuk e mbante Sali Berishën në qeveri as 24 orë por faktet treguan se e mbajtën ortakët antishqiptarë Fatos Nano,Aleksandër Meksi, dhe Edi Rama .

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s