…. Edi Rama, Kryetar i PS / Spiro Koleka (daja i nënës), anëtar i Byrosë Politike të PPSH, Kristaq Rama (babai) anëtar i Presidiumit Popullor;Shqiperia 2016;

download (4)

GJYKOHENI VETE…..
Edi Rama, Kryetar i PS / Spiro Koleka (daja i nënës), anëtar i
Byrosë Politike të PPSH, Kristaq Rama (babai)
anëtar i Presidiumit Popullor;
2. Gramoz Ruci,
Kryetar i ASK, Kryetar i GPPSSH, ish-Anëtar i Komitetit Qëndror të PPSH, ish-zv.ministër;
3. Namik Dokle,
Zv/kryetar i Kuvendit, ish-Anëtar i Komitetit
Qëndror të PPSH, ishredaktor i gazettes “Puna”, ish
kryeredaktor i gazetes “Zëri i Popullit”;
4. Fatmir Xhafaj, Sekretar i PS, deputet, ish-kryetar i BRPSH Tiranë,
ish-prokuror (para 1990);
5. Ilir Gjoni,
deputet PS / Xhelil Gjoni (babai) anëtar i Byrosë
Politike të PPSH;
6. Ditmir Bushati, Ministër i Jashtëm, ish-kryetar i Komisionit të
Integrimit Europian në Kuvend, sekretar i PSSH /
Sulejman Bushati (babai) anëtar i Komitetit
Qëndror të PPSH dhe sekretar i PPSH në Shkoder;
7. Dashamir Peza,
deputet i PS, Myslym Peza, anëtar i Komitetit Qëndror të PPSH;
8. Enkelejda Shkreli (Shamku),
deputete PS, Hamit Shamku (babai) anëtar i
Komitetit Qëndror të PPSH;
9. Ilir Beqja,
Deputet PS, Hamit Beqja punonjës në Komitetit Qëndror të PPSH;
10. Maqo Lakrori,
anëtar i ASK, babai Prokuror;
11. Rexhep Meidani
anëtar i ASK, baxhanak me djalin e Hysni Kapos;
12. Alfred Dalipi, Deputet PS, Llambi Gegëprifti (vjehrri) anëtar i
Byrosë Politike të PPSH;
13. Arben Çuko,
Deputet PS, Lenka Cuko (kushurirë) anëtare e
Byrosë Poltike të PPSH;
14. Valentina Leskaj, Deputete PS, Kryetare e Komisionit të Arsimit dhe
Medias në kuvend, Zv.Kryetare e BG të PPSH;
15. Qemal Minxhozi,
Deputet PS, Tahir Minxhozi (babai) anëtar i
Komitetit Qëndror të PPSH;
16. Olta Xhacka, Deputete PS, Mbesa e Servet Pëllumbit, ish-kryetar
i Kuvendit, anëtar i ASK, Zv.Drejtor i Shkollës së
PPSH ‘Vladimir Iliç Lenin”;
17. Sonila Qato,
Drejtoreshe AKK Pronave, Vajza e Llambi
Gegeprifitit, anëtar i Byrosë Politike të PPSH; 18. Besnik Dervishi,
Prefekti i Vlorës, djali i një prej anëtarëve të
Komitetit Qëndror të PPSH;
19. Koço Kokëdhima,
Deputet (2013), ish-Sekretar i Komitetit Qëndror të
Rinisë Komuniste dhe delfin i Pali Miskës dhe Lenka Çukos;
20. Ylli Ziçishti,
Deputet i PS / Mihallaq Ziçishti (babai) anëtar i
Komitetit Qëndror të PPSH, zv.Ministër i Punëve të
Brendshme në kohën e dikatorit, sekretar i parë në
Korçë;

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s