Eshte nje vend ne mes te Europes.Nga Kujtim Cekani;

 

Eshte nje vend ne mes te Europes qe ne Europe nuk eshte , nje vend qe mbytet ne Dimer dhe digjet ne Vere ,nje vend me bukuri natyrore qe bukuria nuk shikohet ,nje vend qe si mungon asgje dhe asgje nuk ka ,Nje vend qe te gjithe duan ta braktisin pervec politikaneve ,nje vend me shume prona por akoma sdihen pronaret ,nje vend me shume pasuri natyrore ,me shume liqene e lumenj ,me dete e me male , nje vend qe akoma nuk gjen vetveten ,nje vend qe e ka zaptuar kucedra , kucedra emjerimit kucedra komuniste qe per 75 vjet nuk din te shkulet ,kucedre qe ska reshtur se pjelluri kelysh pa pushim , Te gjithe e dime , te gjitheve na vjen keq ,te gjithe e shohim e te gjithe e dime ku qendron e keqja, por sikur magjia e zeze na ka kapur per fyti , kur vjen momenti ta godasim tja marrim shpirtin ta heqim qafe kete kuceder prap i japim oksigjen prap e ushqejme , cfar eshte ky mallkim ,cfar eshte kjo magji e zeze qe ne ka pushtuar ,qe kjo kuceder e kuqe sdin te shkulet nga ky vend i bekuar ,i bekuar apo i mallkuar ,Zot ,hapja sytë Shqiptarëve. ..

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s