Shteti ka rene eshte koha te mbrojme vetveten. Kush do bashkohet me mua.Nga Anton Hasanpapaj;

Anton Hasanpapaj

Ç’far eshte ne te vertete S.M.S-ja e famshme me duhen 200 mije.
Asgje me pak as me shume se deshmia se sistemi shteteror ne teresine e tij ka rene.
Kontrata qytetare me shtetin per te leshuar nga te drejtat e veta ne favor te rregullave(ligjeve)qe sigurojne bashkejetesen ne hapsiren e nje shteti eshte grisur.
Shkembyesit e mesazhit jane nje nga hallkat e zinxhirit e ndoshta per nga publiciteti me è pa rendesishmja(semundja qe diagnostikohet ka dhe ilaç,por keq eshte kur nuk e di).
Deklarohet se gjykata e ka bere te pa perdorshme si prove per shkak se ka urdheruar asgjesimin e saj,kjo deklarate tregon sakte statusin aktual ligjor te proves.
Rruga nepermjet te ciles kjo prove e asgjesuar ka kaluar deri ne momentin è shnderrimit ne nje fllucke shantazhi ka kaluar te gjitha hallkat e shtetit te cilat jane formuar per te mbrojtur popullaten nga shkelesit e ligjit dhe konkretisht:
Policia-Prokuroria-Gjykata dhe perveç ketyre ne raste te tilla rendome informacioni rrjedh(fakti i puplikimit e tregon me se miri)sigurisht ne majat e piramides politike e cila eshte njekohesisht maja e piramides shteterore.
Ka patur nje dakordesi kriminale per zhdukjen per asgjesimin e proves , vertete kjo prove nuk eshte e perdorshme ne gjykate por eshte e mjaftueshme per te Reformuar te gjithe sistemin.
Nje forme e tille e zhberjes se drejtesise e cila eshte garancia e zbatimit te kontrates se bashkejeteses e tregon se nuk jetojme ne nje demokraci por nen sundimin e nje klase politike e cila perdor mekanizmat ligjore per te denuar kundershtaret,per te nenshtruar nepermjet dhunes popullaten,per te mbledhur taksa te cilat i perveteson klasa drejtuese, per te shtypur dhe perçare popullaten ne menyre qe te mos jete ne gjendje te mbroje veten.
Une refuzoj ti nenshtrohem ketij lloj pushteti.
Ky nuk eshte shteti im,keta kane shkelur kontraten dhe Une nuk respektoj me asnje pike te kesaj marveshje me shkrlesit e saj.
Une refuzoj ti bindem kesaj bande te strukturuar e cila vetem shtet nuk eshte.
Shteti ka rene eshte koha te mbrojme vetveten.
Kush do bashkohet me mua?

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s