Reforma ne Drejtesi ..Mbi varret qe renkojne.Nga Kujtim Cekani;

Reforma ne Drejtesi ..

1916377_1102535538362_7340375_n

 

 

Per cfar reforme flitet , per cfar drejtesie flitet .
Kam lindur ne nje vend qe dikur e quaja vend i im, ne nje vend ku kan lindur edhe prinderit e mi ,ne nje vend ku kan lindur edhe gjysherit e mi .
C’fatkeqesi,Gjysherit mi vrane ,prinderit mi vrane rinine time ma vrane ,Keta me flasin per drejtesi ,per cfar drejtesie ,ku do te vazhdoje kjo drejtesi ne 92..ne 97 ne 2011 tek ata qe paguat dhe i derguat ne bulevard dhe i vrate ,ku do ta vazhdoni reformen ne drejtesi per te lare hesapet me njeri -tjetrin.
Nuk do ta vazhdoni as ne 90 ku vrate me qindra te rinj duke kaluar kufirin ,..
Per cfar drejtesie flitet ,mos valle per 7000 te zhdukurit pa nje varr ,apo per me shum se 15 mijet te varur,te pushkatuar apo vdekur burgjeve nga torturat me cnjerezore.apo tek te mijera te internuar qe fatkeqesisht shume prej tyre akoma jetojne ne kasollet e internimit . Shume nga persekutoret sot akoma sherbejne ne gjykata apo institucione ku me paturpesine me te madhe edhe dekorohen ,Kjo eshte drejtesia Juaj .E se kjo per ju eshte drejtesi un do ti quaja Politikanet Shqipetare si mafja komuniste kriminele me e rrezikshme ne Europe . Shqiperia eshte shendrruar ne nje varr te vertete ,ne nje varr qe renkon per drejtesi ,ne nje vend qe ste mban me, ne nje vend qe cdo kush don vetem nje gje Arratisjen .E si mund te jetosh ne nje varr ,si mundesh te krijosh nje jete mbi nje vend ,te krijosh familje mbi nje varr , Mijera te vdekur kerkojne drejtesi ,femijet e therur per tu marre gjakun per diktatorin kerkojne drejtesi.E keta palacio politikane na thenkan qe kan bere reformen ne drejtesi , bejeni publike cfar keni shkruar ne ato letra te felliqura ,cfar drejtesie na keni shkruajtur ,reforme ne drejtesi per te varrosur tre breza te pushkatuar ,ska per te ndodhur rivarrosja mbi varre . Koha nuk fal .Historia nuk mund te varroset.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s