Shqiperia me keq ska ku vete, ,,

 

 

1916377_1102535538362_7340375_nShqiperia me keq ska ku vete, ,,

1991..PPSH,,konvertohet ne PSSH,U shemb nje bust dhe asgje me teper ,, gjenocidi qe ju be popullit Shqiptare per gjysem shekulli ,,tragjedia qe populli Shqiptare kaloi e vuajti jo vetem qe nuk u denua por kriminelet u shperblyen me pushtet te perjetshm.Kriminelet qe per 50 vjet shanin Ameriken Europen te paret u sherbyen duke ikur ne USA apo duke shkolluar femijet e tyre ne perendim,, Kriminelet e kuq duke perfituar nga zemergjersia e fisnikeve te masakruar uzurpuan drejtesine ,,pushtetin ,,partite ,,duke bere qe te persekutuarit te ken vetem shoqata madje aq shume qe te jen sa me te coptuar ,,ndersa vete mbasi u sherbyen mire e mire nga pushteti i pd prap u bashkuan i referohem kualicionit te qelbesirave ps..lsi,,edhe partite e djathta e nacionaliste i ndane i referohem Partise se Ballit Kombetare ,,
mijera te pushkatuar nga regjimi nuk kan as varr e as dosje ,,asnje pushtet nuk ka bere nje studim sa te pushkatuar jan ne te vertete nga regjimi komunist ,,njerez pa varre ,vend me histori te deformuar ,,rruge me emra kriminelesh ,,gjykata me gjykates se Enverit ,,ministri me ministra te Enverit ,,parlament me kriminele e tutore prostitutash ,,burgje me njerez te pafajshem,,ku ne nje qeli perfundon polici i ndershem me trafikantin qe ka arrestuar ,, spitale qe perdoren vec per tendera,,nje shtet qe nuk kuron dot nje femije te semure ,,bombat e mjerimit dhe te pasigurise na kan barazuar me Sirine ku bien bombat e verteta ,,Kjo eshte Shqiperia jone ,,e uzurpuar nja hajdute ,,kriminele ,nga mallkimi njerezve pa varr ..nga mallkimi i te internuarve ,,nga mallkimi nenave qe ngelen me duar ne gji,,nga mallkimi i femijeve te ngelur jetime ,,
ky eshte realiteti o te babezitur ,,o te pa shpirte ,u desh qe Gazetarja e Zerit te Amerikes te pyesi qelbesiren e parlamentit ,,Nuk te ngec ne fyt buka qe ha kur shikon te uriturit ,sepse mediat tona o jan te shitura ose kan litarin per fyti , Dhe degjoj qelbesirat ne parlamet qe si ato cakejte sa nuk i sulen njeri tjetrit per interesat e tyre ,,ku e ema mbron te birin apoi ati te bijen, Popullin kush do ta mbroje ,,

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s