DJALI I PROKOP MURRES KRYETAR I FONDIT TE BE PËR BALLKANIN PERENDIMOR!

DJALI I PROKOP MURRES KRYETAR I FONDIT TE BE PËR BALLKANIN PERENDIMOR!

 

Ish kryeministri Sali Berish ka denoncuar emërimin nga kryeministri Rama , te djalit te ish ministrit te mbrojtjes se diktaturës komuniste Prokop Murra ne krye ,fondit te BE për Ballkanin Perendimor. Ne nje postim ne fb , Berisha shkruan :
Te dashur miq, neser ne Parlament votohet marreveshja per Fondin e BE per Ballkanin Perendimor (FBP). Burime te informuara mire njoftojne se neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama, ende pa u miratuar marreveshja ne Parlament, ka emeruar si kryetar te FBP neo-bllokmenin Gjergji Prokop Murra, pra pinjollin e anetarit te Byrose Politike, i cili krahas fameziut Spiro Koleka eshte si nje xhelat i vertet per inteligjencen teknike te vendit dhe si sekretar i pare i partise per Shkodren, post ne te cilin u zevendesua nga nje xhelat tjeter hoxhist, babai i neo-bllokmenit, ministrit te jashtem Ditzi Bushati.
Vetem revolucioni demokratik do shpetoje vendin nga duart e zeza te bijeve te eterve mizore

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s