A duhet ti besojme PD ne pafundesi.

FB_IMG_1446295395531

Ne vitin 1990 te gjithe Shqipetaret ishin te etur per demokraci por me shume ata qe e vuajten deri ne palce ate regjim famekeq e bastard,Te gjithe e dime e i kemi pare fytyrat e mijera e mijera shqipetareve me fytyra te thara por me sy qe u shkelqenin per demokraci ,ato mijera e mijera xhaketa te grisura e ato pak xhakone te bardha qe drejtonin ate lum njerzish si nje vullkan qe shpertheu ne gjith Shqiperine qe ra si ai shiu rrebesh por token nuk e vaditi ,, Te gjithe u genjyem e shpresuam se i shkulem qelbesirat njeher e pergjithmone pa e ditur se cdo gje ishte gatuar ne kazanet e Ramizit me kujdes e dinakeri .Nuk vrame as nuk urryem , nuk denuam as nuk internuam asnje fajtor per asgje ,,faji i vetem qe u denuan kishin pire kafe shume ,, sa te poshter, per kete populli nuk kishte kafe ne kohen e regjimit se i kishte pire Nexhmija dhe per kete duhej denuar ,ky ishte gjyqi qe do te conte ne vend ato mijera shqiptare te zhdukur pa nje varr ,ata mijera te pushkatuar ,ato te internuar ,ato femije te rritur pa prinder ato nena pa burra ato 1 miljon vite burg ,,ja pra sa bukur na mashtruan ja cfar loje te ndyre lozen me votat tona ,, Per kete i bej pyetjen vetes por edhe gjithe bashkevuajtesve te Mi ,, A duhet akoma ti besojme PD,,

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s