Ish-gojeprishuri, goje helmuari qe devijoj historine e Shqiperise,nga Adriatik Alimadhi.

 

Sot, u nda nga jeta kristo frasheri.
Me vetdije dhe i ndergjegjshem per kete status dhe per kete mesazh jo pozitiv, ne drejtimin e ketij ish-gojeprishuri, goje helmuari, i cili nuk la pa vendosur ne menyre te padrejte epitete ndaj elites kombetare shqiptare, pikerisht ata qe perfaqesuan Ballin Kombetar.
Keqardhje per te gjithe ata intelektual qe shoqeruan dhe shoqerojne mendimet e tij. Keqardhje per inteligjencen shqiptare e cila ka qene dhe eshte servile, ose ka mbeshtetur verberisht apo me vetedije genjeshtrat, shpifjet e nje komunisti te pandreqshem, qe ne boten e tij u brumos me ideologjine kriminale komuniste dhe mbeti i tille.
Keqardhje per mesazhet dhe mendesine e kesaj klase politike shqiptare qe akoma nuk kane larguar dhe nuk jane larguar nga kjo mendesi komuniste.
Respektin me madhor per kontributin e shqiptareve te ndershem, atdhetar, patriot, trima antikomunist, te cilet sakrifikuan jeten e tyre per nje shqiperi pa diktature, pa vrasje, pa pushkatime, pa lufte klasash, pa burgosje, pa internime.
Respektin me madhor sepse deshen nje shqiperi te lire dhe demokratike, nje shqiperi perendimore, shqiperi te ekonomise se tregut te lire, nje Komb Shqiptar te vellazeruar dhe te bashkuar.
Respekt te veçante per ata antikomunist, sepse ishin dhe mbeten armiq potencial kunder ideologjise kriminale komuniste.
Respekt per te gjithe ata shqiptare te medhenj qe perfaqesuan frymen kombetare.
Neveri pa kufi deri ne vdekje per te gjithe ata qe perbalten kete elit shqiptare, qe e shane dhe e perbuzen padrejtesisht, si dhe i perdhosi gojeprishuri dhe krimineli kristo frasheri.
E di dhe e kuptoj shume mire se nuk do te lexohet, apo mendohet pozitivisht ky status apo ky shkrim i imi, por aq me bene, kur kam pare dhe prekur dhe vizituar nenat pa djemte e tyre, grate pa bashkeshortet e tyre, motrat pa vellezerit e tyre, niprit e mbesat pa gjyshrit e tyre, motra apo vellezer te cilet nuk kane krijuar familje.
Eshtra shqiptaresh neper bote, qe nuk pati nje cop toke ne kete shqiperi te mjere, per keta bije nenash. Po mire edhe kaq nuk ngopeshin kriminelet komunist, por degjuan dhe kane shkruar historine harbutshe dhe pikerisht nga ky njeri apo dhe mendesia komuniste e kristo frasherit?
Duhet thene se edhe duke jetuar ne rrezik per jeten edhe i semure ne gjendje te rende shendetesore, goja e tij e prishur villte vrere. Shpirtzi ngeli dhe ashtu iku.
Gojehelmuari, kristo frasheri, e shijoi jeten e tij nen intriga dhe ne rehati te plote ne sistemin kriminal komunist, por edhe ne keto vite demokraci e shijoi pa u ndeshkuar per fallsifikim te historise shqiptare.
Ai jetoi duke share dhe perdhosur te tjeret dhe jetoi ne kurriz te te tjereve.
Gjithçka qe ai beri eshte e poshter dhe e padrejte, por ajo çka eshte me e veshtire, eshte largimi nga mentaliteti shoqeror sepse ai falsifikoi historine, dhe per kete duhej te ishte denuar.
kristo frasheri, ky bur i vogel nga mendja e jetoi jeten sa i dha Zoti, por sot Shqiperia eshte me nje komunist me pak, pra, e thene troç dhe shqip, sot nje komunist me pak.
E vetmja lutje e imja eshte i marrte te tjeret si ky nga pas.
Barazimi eshte qe shqiperia te shpetoj njehere e pergjithmone nga mendesia komuniste. E drejta dhe e verteta duhet thene pavarsisht se eshte e hidhur fillimisht, por kur thuhen punet ecin mire edhe mbare.
a. alimadhi

Advertisements

9 mendime mbi “Ish-gojeprishuri, goje helmuari qe devijoj historine e Shqiperise,nga Adriatik Alimadhi.

 1. Ne Shqiperi vazhdon te nderohet si krimineli po ashtu edhe viktima!Fatkeqesia qendron se historija e Shqiperise mbeti komplet e fallsifikuar ne shekuj, e familjet e lashta shqiptare u menjanuan me strategjra pushtetesh.Sot pretendohet te ndertohet demokracia me logjike lufte.

  Pëlqyer nga 1 person

 2. I shkofte shpirti ne kanalet e ujrave te zeza. Marrte me vete milot, xhufot dhe te gjithe spiunet qe na kane bllokuar ekranet e tekevizioneve bashke me ato qe i mjelin nga oarste e taksapagueseve.
  U shofshin me kuc dhe mac. J’u humbte fara perjetesisht.

  Pëlqejeni

  1. Sa per Pellumb Xhufin e Paskal Milon po nuk i mori ai me vete, duhet t’ja mbyllin gojen njerez si Zoti Adriatik Alimadhi. Artikulli i tij per komunistin enverist Kristo Frasheri te krijon bindjen qe ai e ka aftesine per nje gje te tille!

   Pëlqejeni

 3. Një shkrim shume i goditur dhe realist.Keqardhje e neveri për poltikën për nderimet ndaj këtij që më e pakta është FALSIFIKATOR I HISTORISË,MANIPULATOR DHE I PACIPË

  Pëlqejeni

 4. Ju qe shkruani po je I zoti mos shaj po jep argumenta e fake per cfare ai ka mashtruar atehere behesh I besuar. Un nuk njoh ndonje historian qe ta kete kundershtuar po di jep emrin ta lexoj

  Pëlqejeni

  1. Ka fakte sa te duash zoteri qe kundershtojne me fakte te forta ate qenin e zgjebosur kristo dhe qe lahu halet aq te forta jane faktet qe kundershtojne historine sa faktet nuk zhduken pa dale e verteta

   Pëlqejeni

 5. Ka qene nje nga kriminelet e zellshem te regjimit komunist ky bastard.Aq i lig ka qene ky maskara saqe megjithese Enver Hoxha e kish vene ne liste per eleminim,ky ishte gati te jepte jeten per Enver Hoxhen e partine e E.H.Ka qene i indoktri.iur ne palce si komunist.Ishalla sterre ja ben zoti ne ate bote ketij ateisti.

  Pëlqejeni

 6. “historiani”ka bere aq te “mira”sa ne Mat edhe udheheqja e sotme nuk ndalon me deshire e respekt nga fallsifikimet e historise tij(Matit). Vetem kur u duhen votat derdhin me “admirim” vleresime e te verteta te historise dhe kultures se kesaj treve mbreterish e princerish, fjales shqipe e poetesh, kuvendesh e barotit, mençurise e artit te virgjer. Aqe jane te traumatizuar shtetaret e sotem sa edhe ne 70 Vjetorin e kundershtimit me vote te komunizmit ne Derjan te Matit, ne 70 Vjetorin e luftes ne Shkallen e Desheve,ne 70 Vjetorin e Kuvendit te Bruçit etj(ngjarje me permasa kombetare keto) nuk u degjohet zeri.
  Pse? Sepse nuk duan ta njohin historine me te vertetat e saj. Ajo i terbon, i lekund kariget…Jane historianet qe vazhdojne ta bejne me “qetesi dhe dashuri”kete palo kulture ae vetem shqiptareve nuk u sherben. Nje gje lane bere “mire”. Kane “zgjedhur” ne drejtimim e pushtetit vendore dhe te subjekteve politike ne ate treve krenare ata qe nuk shqetesojne aspak
  fallsikatoret dhe Konformistet e historise se vertete. Ky eshte kontribut i “paster”edhe i prof. Frasherit kur kaloi ne Diber, nuk mdalonte dot ne Mat se kishte merak se harronte e ngaterronte platformen e historise se Dibres te formuluar qe ne fillim te viteve ’80 te shekullit te kaluar. Respekte z. Alimadhi.

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s