PD KUJTOHET PER TË PËRNDJEKURIT.

PD KUJTOHET PER TË PËRNDJEKURIT;

 

Kreu i ri Departamentit të të Përndjekurve dhe Pronarëve ne Partine Demokratike,Tomor Alizoti dhe koordinatori Altin Meçe, organizuan dje nje takim prezantimi me te Përndjekurit ne Mirdite.

Z.Alizoti e nis prezantimin nga Mirdita, pikërisht per te vlerësuar zonën e Mirditës, ku lufta e klasave u shndërrua ne gjenocidin me te egër ne Shqipëri e ne Evropën ish komuniste .
Pjesëmarrësit ne takim vlerësuan angazhimin e z. Alizoti ne ketë detyre dhe u shprehen për bashkëpunimin sa me te ketij departamenti dyhe krejt PD-se me sih te perndjekurit. Ne takim ngritën edhe shume problematika specifike te kësaj shtrese , sidomos ne raportet jo fort te qëndrueshme te PD-se me te .

I pyetur nga “Minerva” z. Alizoti tha se ishte shume i emocionuar nga takimi i tij i pare ne këtë detyre me ish bashkëvuajtësit e tij mirditorë. Ai është koshient për problemet e tyre dhe raportin shesh here jo korrekt te PD-se ne te shkuarën dhe se synon qe ne detyrën e re te beja gjithçka qe ky raport te normalizohet. Alizoti tha se ka marre te gjitha garancitë nga kryetari Basha për realizimin e misionit te tij ne krye te këtij departamenti te rëndësishëm te PD-se .

Mirdita ështe nga krahinat me te persekutuara politike te komunizmit . NE Zgjedhjet e fundit PD ka humbur ne këtë rreth gje qe atribuohet me se shumti prishjes prej saje te raportin pikërisht me ish te përndjekurit politik te komunizmit .

tomor alizoiti

Advertisements

Një mendim mbi “PD KUJTOHET PER TË PËRNDJEKURIT.

  1. A i njeh PD ish te perndjekurit e Mirdites apo ndodh qe kta ardhacake te politikes te rrugtojne shpesh per arsye se u merzitet Tirana.PD por me shume se askush dega e Mirdites i ka harruar prej kohesh ata qe dikur e mbajten gjalle PD

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s