Perjetesisht te internuar ne Saver te Lushnjes .Nga Bedra Kaba;

Akoma në kasollet e Lushnjes..ka të internuar që nga koha e Diktatures..askush nuk kujtohet për Ta ..As Qeveria aktuale..As ajo që ishte dje pra PD dhe as Instituti i Të Përndjekurve Politikë ..

Bedra Kaba 

Pershendetje Kujtim e drejte akoma ka dhe aty do mbeten mendoj une pasi dekumentat per i pastreh ndodhen ne dyrte e bashkise por as nuk kane nderment ti zbatojne . S a per demshperblim po jane demshperblyer ata qe kane kryer burge internimi jo ata s’kane perfitusar asgje ,ne disa raste jane mohuar . Sbesoj se ata qe i kane marre i paskan bere rrushe e kumbulla sepse nuk jane nga ata lloj njerzish . Dhe kushdo qeveri qe te vinte hapi i pare ishte te vinte ne vend dinjitetin e atyre njerezeve ,tu hapte rruget e punsimit strehimit dhe ngritjen e nje permendorje ne ato kampe ku te tregohej vertetesija e nje kohe . Por kane 25 vjete qe tallen e sillen verdalle duke mos i dhene fund drejtesise se njerezeve te presekutuar ne kohen e komunizmit . Kane 25 vjete qe meren gjoja me demshperbnlimet e te burgosureve poklitike . Emrat e njerezeve te internuar ne shume raste nuk gjenden ne kompjuter nga ana e insitutit te te perndjekureve , atje ngren krahet dhe emri jote nuk gjendet vec gjithe pjestareve te familjes tende . Si ka mundesi qe ne ate kohe ti ishe ne listen e kuqe komuniste gjendeshe kolllaJ NDERSA SOT NE NJE INSITUT QE NE DUHET TE MBESHTETEMI E TE KEMI BESIM DHE TE VIHET E DREJTA NE VEND TE KETE KETO MANGESI ..ASNJE JUSTIFIKIM NUK MUND TE KETE .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s