Arrestim në emër të diktaturës!!((Ferdinand Veliu USA)

Arrestim në emër të diktaturës!!

Jam i shokuar nga arrestimi politik i mikut tim Av.Kujtim Cakrani,pinjollit të familjes që aq shumë i ka dhënë Kombit dhe historisë së Shqipërisë pasardhësit të firmëtarëve të aktit të Pavarsisë në Vlorë më 28 Nëndor 1912,birit dhe nipit të komandantëve të shquar të luftës për çlirimin nga okupatorët fashistë.
Për 50 vjet regjimi komunist i përndoqi,persekutoi këtë familje por nuk arriti kurrë që ti fshinte nga historia.Patriotët,Hajredin Cakrani,Kadri Cakrani etj e kishin skalitur emrin thellë në histori duke u bërë të pavdekshëm.
I drejtohem publikisht Presidentit të Republikës Bujar Nishani,Kryetarit të Opozitës Lulzim Basha,Kryetarit Parlamentit Ilir Meta të ushtrojnë çdo ndikim kushtetues për Av.Kujtim Cakranin.Arrestimi i tij dihet që është fund e krye politik,ku ministri barbon Saimir Tahiri po realizon hakmarrjen e tij prej provinciali.Ne shqiptarët emigrantë që këtë vënd e kemi dashur dhe duam pa interes do të bëjmë të pamundurën në çdo institucion ndërkombëtar për ruajtjen e vlerave patriotike si edhe ruajtjen e dinjitetit të pasardhësve të tyre.Shqipëria e shqiptarëve.((Ferdinand Veliu USA)

foto di Ferdinand Veliu.
foto di Ferdinand Veliu.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s