Arrestohet Antikomunisti Avokat Kujtim Cakrani..Pse nuk reagojne Nacionalistet dhe Partia Demokratike.

Avokat Kujtim Cakrani

k6

U mbushen plot 70 vjet kur bandat komuniste qe moren pushtetin me 1944,pas gjyqeve farse denuan me vdekje Bektash Cakrani, dhe  nipin e tij, Hajdar Cakrani.

Terrorristat komunist duke vrare keta pinjoll te familjes Cakrani, menduan se do te shduknin njehere e pergjithmon kete familje. Por jo! Familja Cakrani nuk shduket me nje te rene te lapsit, familja Cakrani eshte pjese e historise se ketij vendi. Dhe historia nuk zhduket sepse ajo eshte ngulitur thelle ne shpirtin dhe memorien e ketij populli.

 

Nje qytetar denoncon arrestoimin e tije tek Sali Berisha..

Qytetaret dixhitale denoncojne:
Arrestimin e paligjshem, antikushtetues, vetem per bindje politike te Kujtim Cakranit nga “çunat e krimit” ne Vlore si dhe terrorin policesk te tyre ne oret e vona te nates ne Tirane. sb
“I nderuar Z.Berisha! Sot, policia e Vlores ka arrestuar ne menyre te jashteligjshme shtetasin Kujtim Cakrani, pa urdher arresti nga prokuroria e Vlores. Besoj se nuk eshte rasti ketu t’Ju kujtoj se kush eshte Kujtim Cakrani, pa kontributin e te cilit nuk do te ishte ringritur as Forumi Rinor dhe as vete PD e Vlores, pas vitit 1997. Ne Mars 2014 Kujtim Cakrani i ka derguar nje leter kryebanditit te Shqiperise, Sajmir Tahiri, (keshtu e quajti ne letren e tij) i cili pas atij momenti i ka vendosur pas policine e Vlores. Sot, Kujtim Cakrani eshte arrestuar me urdher te kryebanditit te Vlores, Jaeld Cela, pa urdher arresti fare dhe me nje akuze te fabrikuar njesoj si akuzat e sigurimit te shtetit. Ju keni qene zeri i mbrojtjes se te drejtave, jo vetem te demokrateve, por te te drejtave te njeriut. Per kete arsye, po Ju kerkoj sot te ngrini zerin per te mbrojtur jo demokratin Kujtim Cakrani, por shtetasin Kujtim Cakrani, te drejtat e te cilit jane dhunuar nga banditet e veshur me uniformen e policise. Me respekt
Ps.Me lejoni t’Ju saktesoj se prokuroria e Vlores ka refuzuar te prese flete arresti. Per kete arsye, nje punonjes i policise Vlore ka refuzuar te arrestoje shtetasin Kujtim Cakrani. Ky punonjes u pezullua menjehere nga detyra nga shefi i krimeve i komisiariatit te Vlores.”
“Pershendetje z Berisha doja te ndaja me ju nje shqetesim te madh, jam nje njeri si gjith te tjeret, leviz ne ore te vona ne kryeqitet se kam arsye pune,
Me reprezalen qe i behet tani qytetarve ne tirane duke arrestuar ne cdo cep te tiranes njerez kot me pretendimin pse je nga Saranda dhe rri ne rrug tani,.
Me kane shoqeruar 3 here per nje muaj, dhe na mbane nja 15 ore kote neper komisarjate.
Duke ngritur kye shqetsim tek ju se skemi ku ankohemi tjeter..
Dhe policia ben shou qe te trremb popullin se ne dhermi behet nami me skafe drroge, kam dhe te dhena te njerzeve te lart ne polici si te postes se himares dhe ate te vlores,
Po po folem te drejten, do kem fatin e Shef Zaganit…
Respekte Zoti Sali Berisha…”

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s