Eshte kohe e maskarenjeve por le te shpresojme qe Shqiperia eshte akoma e Shqipetareve…

Eshte kohe e maskarenjeve por le te shpresojme qe Shqiperia eshte akoma e Shqipetareve…

 

1916377_1102535538362_7340375_n

Sapo lexova qe Banda Mafjoze ne pushtetin e Tiranes kerkon te dije te ardhurat dhe pasurite qe Emigrantet kan jasht kufijeve , e them banda mafjoze sepse te tille jane. E si mund te quhet tjeter ky palo shtet qe asgke per popullin nuk ben,me thoni vec nje te mire qe kan bere ,, cfar sherbimesh merr populli qe ,akoma behet fjale per uje e drita ,Zgjidhen nje her ne 4 vjet e cfar bejne pervec se pasurohen me miljona euro ,bejne gallate ne parlament ,bejne ligje per te rrjepur popullin e jetojne per vete mes lluksit Keni degjuar ndonjehere te denojne njeri-tjetrinvec tallen me popullin,Emigrantet qe kan sakrifikuar jeten e tyre per te emigruar ,qe deri tani kan qene oksigjeni i ekonomise shqiptare keta palacio komunista te pa shpirte ju bejne karshellek per nje certefikate .Cfar kan bere qeverite Shqipetare per emigrantet ,qe edhe kur na eshte dashtur ndoj sherbim neper ambasadat e kemi paguar sa frengu pulen pervecse sherbimit te qelbur qe kemi gjetur ,tani na kerkojne te na qepen kemba kembes te na rrjepin edhe kendej.Politikane ju thencin sepse nuk Jan politikane vecse nje bande hajdutesh te pa sktrupullt qe sa hap e mbyll syte pa punuar asnje dite deklarojne miljona euro e qindra miljona i fshehin nder familjare ,,A do ti vije dita qe dhe Shqiperia te drejtohet nga njerez qe te punojne per Shqiperi ,a do ti vije dita qe shqipetaret mos shiten per nje thes miell .Zoti ju hapte syte Shqipetareve se me te vertete ,,,Eshte kohe e maskarenjeve por le te shpresojme qe Shqiperia eshte akoma e Shqipetareve .

Kujtim Cekani.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s