Ku ishte Sot Besim Ndregjoni..Nga Kujtim Cekani.

largea_ndregjoni_1-jpg1419775057
Ardhja e Sekretarit Kerry sot ne Shqiperi me te vertete ka qene nje rast unik per ti treguar si eshte e verteta ne Shqiperi,,
Ku ishte sot Besim Ndregjoni ,Kurt Kola  e gjith ata kryetare shoqatash e pronaresh ,ku ishin sot gjith ata njerez qe u jan shkelur te drejtat apo u jan burgosur familjaret , ku ishin sot ata qe kan bere dhjetra vite burg nga diktatura dhe presin lemoshe nga ish persekutoret, ata qe drejtojne dhjetera e dhjetera shoqata te persekutuarish ,perse nuk dolet e ti tregonit Sekretarit Kerry sa funksionon drejtesia ne kete vend ,sa mijera e mijera njerez akoma nuk u dihet varri dhe Kryeministri qe te priti dekoron persekutoret ,, Sekretari Kerry beri xhiro neper Tirane ne kembe , po cfar pa vetem njerez te gezuar dhe qetesi ,, A mos valle keni pritur qe Opozita ti qante hallet tona Sekretarit Kerry,, Opozita te vetmin hall qe ka eshte te vij n e pushtet ,, Te vij ne pushtet qe tju hedhi noj kocke dhjetra drejtuesish shoqatash qe te cojne deri ne fund misionin e Katovices.
N
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s