Busti u rrezua por ideologjia komuniste me bijtë e saj vazhdon te robërojë popullin tonë.Nga Beniamin Bakalli.

Me rastin e 25 vjetorit te rrëzimit të bustit te diktatorit me të egër në ish bllokun komunist, PLL dega Tiranë së bashku me FR PLL organizoi nje aktivitet antikomunist.
Ne nuk zgjodhem hotel Tiranën as muzeun si simolet e diktaturës komuniste,por erdhem ne Malsine e madhe, Plave Guci Tamare Kelmend si simboli i qendreses se pare antikomuniste nderkomtare, te udhehequr nga Kreshniku Preng Cali .
Busti u rrezua por ideologjia komuniste me bijtë e saj vazhdon te robërojë popullin tonë.
Indoktrinimi i kombit tonë nga ideologjia komuniste është në shkallen maksimale.
Kjo e bën detyren tonë kombetare patriotike aq sa të veshtirë po dhe te rendesishme.

Popull, ka ardh koha të ndergjejgësohemi dhe të na bashkoheni ne nismen tonë fisnike
Të gjithë bashke mund ta bejme

Beniamin Bakalli

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s