Agron LLakaj per Kryeminister ..cmenden rrjetet Sociale….

 

Rrjetet sociale njoftojnë pushimin nga puna të humoristit të njohur Agron Llaka. Largimi i Agron Llakës nga puna për shkak të humorit të tij me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës,tregon guximin që të jep pushteti se mund të ndalosh edhe të qeshurën e njerëzve,tregon lidhjen e fuqishme të mediave Shqiptare me pushtetin dhe Jo publikun,tregon intolerancën e rilindur të paraardhësve të tyre politik,tregon se drejtimi i duhur i rilindjes është një shëmbëlltyrë e diktaturës. Kënga e Agronit nuk ka lidhje thjesht me kryetarin e Bashkisë por Ajo është simbolikë e gjithë Qeverisjes prandaj ka dhëmbur shumë dhe efekti ka përqafuar vulgaritetin e pushtetit,largimin nga puna të humoristit . Publikut i nevoitet më shumë një humorist që e largon nga problemet e ditës nëpërmjet humorit se një politikan që i shton problemet e ditës nëpërmjet vendimeve abstrakte të Tije..

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s