Shqiperia ….vendi ku Veza vret me shume se Krimineli…Nga..A.R.DOSTI.

Shqiperia ….vendi ku Veza vret me shume se Krimineli…

Jam skandalizuar tek kam ndjekur mbreme me nerva te celikta emisionin bordello – opinion te Fevzo mavriut….Liderin e opozites Basha as e njoh e as me njeh,,as qe kam ndonje fare simpatie per te dhe as qe dua qe ai te behet kurioz e te mesoje se cili jam une. Them keshtu pasi une personalisht pelqej e respektoj ata lloj njerezish qe ecin me kembet e tyre, shkruajne e bejne gjithcka me duart e tyre, flasin, degjojne e gjykojne me gojen, veshet e mendjen e tyre,,,ndaj ne kete drejtim Basha ka ende shume rruge te gjate per te hyre tek te preferuarit a te respektuarit e mij. Kur ai ta kete vrare gogolin Berisha edhe une do te nise e te gjykoje krejt ndryshe per te ..Por mbreme perballe nje paneli drejtuesi e gazetaresh totalisht te pa pergjegjeshem per ato c’ ka nxirrnin nga goja dhe me keq akoma per ate lloj mendesie te frikeshme e pse jo edhe kriminale qe kishin e posedonin …Basha jo vetem me pelqeu, madje shume por u tregua teper dinjitoz . U binda plotesisht tashme se pas cdo te keqe per Shqiperine e shqiptaret nuk qendrojne vetem politikanet e saj kriminele e antishqiptare ,as edhe shtetaret, qeveritaret, zyrtaret a deputetet e saj mafioze e te korruptuar por paralel me ta ne te keqen e madhe qe na ka zene qendrojne e jane po kaq bashkefajtore mediat palaco te atij vendi,,,gazetaret, opinionistet e analistet mizerrabel e krejtesisht idiote e injorante qe jo vetem i paraprojne cdo lloj kauze kriminale te tutoreve te tyre por me keq akoma kane guximin e kurajon ta mbrojne ate me fanatizem e publikisht . Ok dje ne Parlamentin shqiptar u qellua me veze dhe kjo eshte menyre e gabuar , e pa lejueshme dhe e denueshme me rregulloren e Kuvendit ..por vertet mor tutkuner ky eshte problemi me i rendesishem e me sensibel qe ka sot vendi?..Kaq shume pershtypje te keqe ju paskan lene dy kokrra veze qe fluturuan me te drejte ndaj nje Kryeministri rrugac. banal. aventurier e te pa pergjegjeshem menderisht sa nuk late gje pa i mallkuar ato?..Sinqerisht ju pyes si shqiptar pasi si koleg me vjen turp ta rreshtoj veten ne krahun tuaj,,,vezet ju trembin me shume se sa Kriminelet me shumice qe Kryeministri juaj i dashur ka mbushur si kurre me pare ne historine e tij Parlamentin e Shqiperise ? A e dini se kush ishte i pari qe dergoj leter tek Meta per denimin e deputeteve veze- hedhes…Gramoz Ruci ..nje kriminel i deklaruar i masakres se 2 prillit ne Shkoder e i vetmi ish Minister i Brendeshem i Diktatures e qe sot eshte Deputet prej kohesh ne parlamentin e Shqiperise demokratike e koke e larte e atyre qe i mashtrojne shqiptaret me pocaqine Rilindje…Ae dini se me shume se 15 perqind e te forte, tutoreve te prostitucionit, drejtuesve te narko trafikut te droges, njerezve me raporte kriminale, vrasesve , banditeve te deklaruar , mafiozeve biznesmene, etj etj ..perbejne sot Parlamentin shqiptar e kane mandatin e Deputetit te dhene nga Rama.?..Por i njejti dekor ju sioguroj pa frike se qendron edhe nga kampi tjeter kur perpara Rames moden e te forteve, bodigardeve pa tru e vetem me muskuj injorante e shpellare klasike na e solli fillimisht ne Tirane e me pas ne shtet, ne qeveri e ne parlament pikerisht ai qe bertet aq fort sot kunder tyre,,,Sali Berisha…Ndaj une nuk di nje rast tjeter ne bote ku njerzit me shume ti tremben nje koker vezeje te pa fajeshme se sa nje krimineli te deklaruar . e vrases sic ishte ne rastin konkret cubi lacjan Armando Prenga.. qe me rikthimin e tij ne parlament sfidoi hapur gjithkend e gjithcka…Kur ndodh nje gje e tille ,,atehere cdo njeri i ndershem e normal pyet me shqetesim…per cfare dekriminalizimi e reforme ne drejtesi behet fjale ..?.
Sipas te dhenave ende jo publike marre nga Departamenti Amerikan i Shtetit .. per shkak te ruajtjes se sekretit deri ne perfundim te aksionit per spastrimin e politikes se inkriminuar shqiptare ,,sot ne kupolen e shtetit shqiptar, te partive politike, te parlamentit etj jane skanuar plot 36 persona me rrezikshmeri teper te larte shoqerore e civile,,me begraund kriminal e rekorde te tilla aktivitetesh e veprimtarie qe do tu a kishte zili edhe mafia siciliane e viteve 50.. apo edhe Kolumbia e Pablo Escobarit…
Vetem deputete kriminele nga te dyja kampet figurojne ne liste plot 14,,,qeveritare, shtetare , ministra e ish ministra 12 te tille e pjesa tjeter zyrtare te rrangjeve te larta ne polici, drejtesi, dogana etj etj…E pra ju shkerdhataruce [ ky eshte emri i vertete i gazetareve te sojit politik sot ne shqiperi ] …edhe 1 miliarde veze te hidhen ne nje parlament apo kunder nje kryeministri nuk do te mundnin dot kurren e kurres te kishin te njejtin efekt apo te benin te njejtin dem ,,ne raport me kete tufe e bande kriminelesh qe ka pushtuar e zaptuar sot Shqiperine e shqiptaret …ndaj te paret qe duhen zene per bythe e fluturuar diku tej ne ndonje mocal te qelbur ne ate vend jeni pikerisht ju,,mbrojtesit e legjitimuesit publik te tyre,,,Pikerisht pse ju kane ju,,ata bejne c’ u do qejfi ne ate vend e mbi ate popull…Ndaj vezet kunder tyre e kunder jush jane me e pakta gje qe nje njeri i ndershem e patriot e qe i dhimbset vendi i tij..mund te beje aty ku M….i …eshte bere mullar… e ka qelbur gjithkend..
Ndaj nuk e teproj fare ,,kur them qe ai palaco Parlament kriminelesh e ajo palaco media qe flet fatkeqesisht shqip …duhen mbuluar se pari me peshtymat e te gjithe shqiptareve e me pas ju duhet vene litari ne gryke qe te heshtin perfundimisht.. …vetem keshtu Shqiperia e shqiptaret do te binin rehat njehere e mire e pergjithmone…

A.R.DOSTI

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s